چرا ناحیه تناسلی سیاه می شود؟

 

خانم ها به زیبایی و جذابیت تمام بخش های بدن خود، اهمیت می دهند؛ اما باید به این موضوع توجه داشته باشند که تغییر رنگ برخی از قسمت های بدن از جمله تیرگی ناحیه تناسلی، یک موضوع عادی به شمار می رود. هر چند راهکارهای زیادی برای روشن شدن پوست ناحیه تناسلی وجود دارد؛ اما استفاده از این راهکارها به این معنا نیست که تیرگی واژن یک اتفاق نگران کننده و غیرطبیعی است. اگر تیرگی ناحیه تناسلی با درد، ناراحتی و بوی بد همراه باشد، لازم است درمان شود.

چرا ناحیه تناسلی سیاه می شود؟

رنگ پوست واژن خانم ها با هم متفاوت است. برخی از خانم ها گمان می کنند تیرگی واژن، در اثر مشکلات بهداشتی و عفونت ایجاد می شود؛ اما در بیشتر موارد اینگونه نیست. تیرگی ناحی تناسلی علت های مختلفی دارد که می توانید در مطلب علت های تیرگی واژن، آن ها را مطالعه کنید.

در هنگام تحریک جنسی، جریان خون در اندام های تناسلی بیشتر می شود. جریان خون بیشتر، با تورم ناحیه تناسلی و لوبریکاسیون طبیعی واژن همراه است. این رخدادها، نخستین علامت های ظاهری تحریک جنسی هستند. تیره شدن رنگ کلیتوریس (یکی از نقاط تحریک پذیر اندام تناسلی زنان) و لب های داخلی ناحیه تناسلی نیز تغییرات دیگری هستند که در اثر تحریک جنسی ایجاد می شوند. مدتی پس از توقف تحریک جنسی، یا پس از رسیدن به ارگاسم (نقطه اوج لذت جنسی)، علامت های ذکر شده از بین می روند و روشن شدن پوست ناحیه تناسلی، دوباره اتفاق می افتد؛ زیرا جریان خون در این ناحیه به حالت عادی برمی گردد و رنگ پوست دوباره روشن می شود. این تغییرات به گونه ای هستند که رنگ آلت تناسلی صورتی به قرمز گرایش پیدا می کند و آلت تناسلی قرمز به طیف رنگ های شرابی، کبود یا بنفش تبدیل می شود. این تیرگی و دوباره روشن شدن پوست ناحیه تناسلی هنگام برقراری روابط جنسی، طبیعی است.

آیا تیره شدن پوست ناحیه تناسلی، به معنای عدم جذابیت آن برای همسر شماست؟

صنعت مخرب پورنوگرافی، باعث شده است تصور بسیاری از مردم در مورد معیارهای جذابیت و زیبایی دستخوش تغییراتی شود و برخی افراد، انتظارات غیر واقعی از بدن خود داشته باشند. برخی از خانم ها گمان می کنند اندام تناسلی جذاب، اندامی بدون مو، صورتی رنگ و براق باید باشد. باید توجه داشت بسیاری از صحنه های پورنوگرافی واقعی نیستند و از لوازم آرایشی موقت و نورپردازی برای ایجاد ظاهر مصنوعی و غیرواقعی استفاده می شود. در روابط زناشویی صحیح و سالم، ارتباط عاطفی عمیق بین زن و شوهر باعث جذابیت واقعی آن ها برای یکدیگر می شود.

چه راهکارهایی برای روشن شدن پوست ناحیه تناسلی وجود دارد؟

هرچند تیره بودن پوست ناحیه تناسلی ایراد محسوب نمی شود، اما می توان از برخی روش ها برای روشن شدن پوست ناحیه تناسلی استفاده کرد.

استفاده از آبلیمو و ماست: چند قطره آبلیمو را با ماست مخلوط کنید و ناحیه تناسلی را با یک لایه ضخیم از این ماسک، به مدت 20 دقیقه بپوشانید. سپس با یک صابون ملایم غیر اسیدی، آن را شست و شو دهید.

استفاده از ماست و زردچوبه: از این ماسک همانند ماسک آبلیمو و ماست، برای سفید کردن پوست ناحیه تناسلی استفاده کنید؛ این ماسک بعد از چند روز نتیجه می دهد.

علاوه بر روش های ذکر شده برای سفید کردن پوست ناحیه تناسلی، تکنیک های زیبایی نیز وجود دارند که خانم ها بر اساس نیاز و بودجه خود، می توانند از آن ها استفاده کنند. سفید کردن پوست ناحیه تناسلی با استفاده از لیزر جوانسازی واژن، راهکار مؤثری است که بدون عوارض و در کوتاه مدت نتیجه می دهد. توجه داشته باشید استفاده از لیزر واژن حتما باید توسط متخصص باتجربه انجام گیرد تا عوارضی مانند سوختگی ایجاد نشود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *